Jak k-poperki zaorały homofobów

- T.K. Neuropkin

Zaoranie homofobów przez k-poperki to jedna z lepszych dram, jakie widziałem na Twiterze. Wszystko zaczęło się od usuniętej sondy programu TVP “Strefa Starcia”. Historia sondy na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne została opisana przez kilka portali internetowych (np. wirtualne media). Opis nie do końca oddaje jednak to, co się wydarzyło i nie wspomina o tym, co w całej sprawie najciekawsze, czyli emocjach, które wzbudziła cała sonda i o tym, kto brał udział.

Czy Hitler był lewakiem?

- T.K. Neuropkin

Czy Hitler był lewakiem Opinie historyków i endeków Zacznijmy od tego, że w literaturze historycznej nie ma sporu na temat tego, czy Hitler był lewakiem a nazizm lewicowy. Przeważająca większość badaczy zalicza nazizm do ruchów skrajnie prawicowych1. Niektórzy są zdania, że nazizm przekracza granice pomiędzy lewicą i prawicą a klasyczny podział na lewicę i prawicę jest trudny do zastosowania w przypadku systemów totalitarnych2. Bardzo trudno znaleźć poważnych badaczy twierdzących, że nazizm to lewica.

Kara za torcik ze swastyką niewiele zmieni

- T.K. Neuropkin

Po materiale TVN na temat stowarzyszenia Duma i Nowoczesność opozycja oskarża PiS o tolerowanie nazistów i apeluje o delegalizacje nazizmu. Rząd zapewnia natomiast, że nazizm jest bardzo zły, tak samo zły jak komunizm, propagowanie go jest przestępstwem a PiS robi wszystko by nazizm wytępić. Cała dyskusja jest niestety nieco płytka i ogranicza się do politycznej nawalanki. Zwalanie całej winy za skrajną prawice na PiS jest uproszczeniem. Tak, istnieje cichy sojusz PiS ze skrajną prawicą.