Szok! Feminonazistki opublikowały Hitlera w piśmie z gender studies!

- T.K. Neuropkin

Podobno czasopismo feministyczne “Hypatia” opublikowało trollerski artykuł, który przerabiał “Mein Kampf”, zastępował słowo “Żyd” słowem “mężczyzna”. Prof. A. Nowak: w czasopismie naukowym “Hypatia. A Journal of Feminist Philosophy” opublikowano podsunięty redaktorkom dla żartu fragment "Mein Kampf", w którym tylko zastąpiono słowo 'Żyd" słowem "mężczyzna". Za artykuł naukowiec otrzymuje 200 tzw. punktów. — S. Żerko (@StZerko) January 6, 2019 Postanowiłem sprawdzić, ile jest w tej informacji prawdy. Okazuje się, że wszystko jest poprzekręcane.

Czy Hitler był lewakiem?

- T.K. Neuropkin

Czy Hitler był lewakiem Opinie historyków i endeków Zacznijmy od tego, że w literaturze historycznej nie ma sporu na temat tego, czy Hitler był lewakiem a nazizm lewicowy. Przeważająca większość badaczy zalicza nazizm do ruchów skrajnie prawicowych1. Niektórzy są zdania, że nazizm przekracza granice pomiędzy lewicą i prawicą a klasyczny podział na lewicę i prawicę jest trudny do zastosowania w przypadku systemów totalitarnych2. Bardzo trudno znaleźć poważnych badaczy twierdzących, że nazizm to lewica.

Dlaczego Żydzi bali się Polaków

- T.K. Neuropkin

Wczorajsza konferencja prasowa premiera Morawieckiego i zamieszanie dookoła ustawy IPN uświadomiło niektórym, jak odmienne jest żydowskie i polskie doświadczenie Holokaustu. Dziennikarz NYT wprowadził do polskiej dyskusji perspektywe Żydów. Ta perspektywa jest w sumie bardzo słabo obecna w polskiej narracji o wojnie. Tak naprawdę można ją znaleźć co najwyżej w niektórych niszowych książkach. Czytam właśnie jedną z tych niszowych ksiązek - „Jest taki piękny słoneczny dzień” Barbary Engelking. Książka jest słabo dostępna i mało znana.

Co to jest anty-ojkofobia

- T.K. Neuropkin

Ostatnio w mediach społecznościowych kariere robi nowy termin “ojkofobia”. Przykładowy dialog może wyglądać tak: -Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem. -Ty ojkofobie! Pedagodika wstydu już na mnie nie działa! Przestań pluć na swoją ojczyzne! Jak widać z powyższego dialogu określenie “ojkofob” funkcjonuje jako epitet lub wyzwisko. Często jest częścią większego argumentu na temat “salonu III RP”, “złych elit”, “postkomuny”, “złej gazety wyborczej”, “kłamcy Adama Michnika”, “plucia na Polske” itp. Widać też, że ojkofobia wyraża się w sposób mocno histeryczny i emocjonalny.

Padł ofiarą polskich nazioli. Dziś twierdzi, że rasizm w Polsce nie istnieje

- T.K. Neuropkin

Po szokującym materiale TVN polska prawica przekonuje, że rasizm nie istnieje, naziole to margines, a w ogóle to mówienie o polskich naziolach to niemiecko-żydowski spisek. Lepiej o nazistach w ogóle nie mówić, powiązania nazistów z posłem RP i szefem Ruchu Narodowego to nic złego. Festiwal Orle Gniazdo jest ok a ONR to patriotyczna młodzież, która ma szczytne intencje. W ramach wyjaśniania jak to rasizm w Polsce nie istnieje, Petros Tovmasyan, przedsiębiorca z Gliwic, opublikował tweeta o tym jak to w Polsce nie ma żadnego rasizmu, on sam nigdy go nie doświadczył.

Kara za torcik ze swastyką niewiele zmieni

- T.K. Neuropkin

Po materiale TVN na temat stowarzyszenia Duma i Nowoczesność opozycja oskarża PiS o tolerowanie nazistów i apeluje o delegalizacje nazizmu. Rząd zapewnia natomiast, że nazizm jest bardzo zły, tak samo zły jak komunizm, propagowanie go jest przestępstwem a PiS robi wszystko by nazizm wytępić. Cała dyskusja jest niestety nieco płytka i ogranicza się do politycznej nawalanki. Zwalanie całej winy za skrajną prawice na PiS jest uproszczeniem. Tak, istnieje cichy sojusz PiS ze skrajną prawicą.

Szubartowiczowi ku przestrodze

- T.K. Neuropkin

Przeczytałem wczoraj tekst Przemysława Szubartowicza “Odpieprzcie się od opozycji” i dalej jestem w szoku. Dawno nie czytałem czegoś tak oburzającego, aroganckiego i bezczelnego. W tekście Szubartowicza zawierają się w najpełniejszej formie wszystkie najgorsze cechy alarmistycznego nurtu w polskiej publicystyce. Alarmizm jest tam wręcz posunięty do absurdu, do parodii. Tekst idealnie ukazuje wszystkie patologie tej postawy. Początkowa diagnoza alarmistów jest trafna. Tak rządy PiS są niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla państwa prawa.

Dyktatura narodowo-klerykalnych elit z piwnicy

- T.K. Neuropkin

Niektórzy sądzą, że PiS to partia prostego ludu. Jest to, moim zdaniem, błędne przekonanie. Wynika ono z naiwnego przeświadczenia, że elity to wyłącznie liberałowie. Tymczasem elity nie są wcale bytem jednolitym. Mamy różne elity, liberalne, konserwatywne, lewicowe. Dla jednego przedstawiciela ludu autorytetem jest Michnik, dla innego ksiądz proboszcz. Nie widze powodu by zaliczać jedynie Michnika do elity, a księdza proboszcza nie. Ksiądz często jest zamożniejszy, ba, czasem nawet lepiej wykształcony i oczytany niż Michnik.

Uchodźcy. Oczywiste i nieoczywiste.

- T.K. Neuropkin

Kornel Morawiecki powiedział dzisiaj, że jego zdaniem przyjęcie 7 000 osób nie jest żadnym kłopotem dla Polski. Jest to rzecz logiczna i oczywista dla każdego myślącego człowieka. Nie jest to niestety oczywiste dla większości sympatyków prawicy. Wśród sympatyków PiS dominuje przekonanie, że uchodźcy są pod-ludźmi, dzikimi bestiami, które gwałcą, mordują i nienawidzą Europejczyków. Ich przybycie natychmiast doprowadzi do powstania gett i no-go zones w których zamieszkiwać będą niebezpieczni gwałciciele i terroryści.

Boże Narodzenie czyli polskie rytuały patriarchatu

- T.K. Neuropkin

Wczorajszy pasek TVP krzyczał: “Ewa Kopacz chwali te kobiety, które zamiast przygotowywać święta stoją przed sejmem i sądami”. Pasek może wydawać się śmieszny, ale moim zdaniem wcale śmieszny nie jest. Pasek wyraża pewną wizje świata i kobiecości, która odgrywa w Polsce dosyć istotną role i warto się nią zająć. Każda kultura ma swoje rytuały, które służa pokazaniu pewnych wzorców. To właśnie dzięki tym rytuałom członkowie danej kultury poznają swoje miejsce, dowiadują się co mają robić, czego się od nich oczekuje w życiu, jakie role pełnią.